środa, 26 kwietnia 2017

Znalezione: Ubezpieczenia OC i AC prosto z Facebooka

Media społecznościowe stają się nowym kanałem sprzedaży polis komunikacyjnych.

Allianz uruchomi na Facebooku bota (program internetowy), który za pośrednictwem czatu Messenger pozwoli kierowcom na szybki zakup polisy komunikacyjnej – dowiedziała się „Rzeczpospolita". W zeszłym miesiącu ubezpieczyciel zaczął sprzedawać tą drogą polisy turystyczne.


piątek, 21 kwietnia 2017

Zerkasz na smartfon podczas jazdy samochodem

Chiński film krótkometrażowy "Distracted Driving" zdobył drugą nagrodę na Światowym Festiwalu Filmów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w tym roku.


Film wyprodukowany przez Centrum Badań Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Chińskiego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, "mocnym przekazem" wskazał konsekwencje korzystania ze smartfonów podczas prowadzenia samochodu.
Kto zerka na smartfona podczas jazdy temu teraz przykro!

Źródło: fb/Odpal wyobraźnię wcześniej niż silnik

niedziela, 16 kwietnia 2017

"Prowadzisz? Nie pisz!"

W ramach kampanii "Prowadzisz? Nie pisz!" pojawią się billboardy ukazujące rozbity telefon z wiadomością bez odpowiedzi. "Korzystając z telefonów w czasie jazdy narażamy innych na śmiertelne niebezpieczeństwo" - mówi PAP Life Michał Podogrodzki. W niedzielę, 16 kwietnia, obchodzimy Dzień Bezpiecznej Jazdy.

Choć odczytywanie wiadomości tekstowych na telefonie komórkowym podczas jazdy samochodem wymaga od kierowcy oderwania wzroku od tego, co dzieje się na drodze, wielu z nich nie może się przed tym powstrzymać. Nie da się też nie zauważyć, że ich pisanie wymusza na kierującym prowadzenie samochodu przy użyciu tylko jednej ręki.

 

"Dekoncentracja, w połączeniu z ograniczoną możliwością kontroli samochodu, doprowadza do bardzo niebezpiecznej sytuacji, w której kierujący z opóźnieniem reaguje na bodźce, nie jest w stanie zachować odpowiedniej odległości od innych samochodów, nie kontroluje prędkości jazdy i hamuje nawet trzy razy dłużej niż przy pełnej koncentracji" - mówi PAP Life Michał Podogrodzki, dyrektor marketingu w Allianz Polska, które jest inicjatorem kampanii społecznej "Prowadzisz? Nie pisz!".

 

Jak przekonuje PAP Life Podogrodzki, firma od 20 lat troszczy się o bezpieczeństwo polskich kierowców, realizując programy społeczne, które mają edukować wszystkich użytkowników dróg, kierowców i pasażerów w zakresie właściwych postaw. "Niestety, jak pokazują dane Europejskiego Barometru Odpowiedzialnej Jazdy, już co trzeci polski kierowca pisze SMS-y w trakcie jazdy samochodem, a blisko co drugi rozmawia przez telefon bez użycia zestawu głośnomówiącego” - wylicza PAP Life Podogrodzki. Dodaje, że dane te stały się inspiracją do tego, aby razem z Jet Line, właścicielem nośników, stworzyć akcję, która zaapeluje do poczucia odpowiedzialności i pokaże, z jakim niebezpieczeństwem się wiąże.

 

W ramach kampanii "Prowadzisz? Nie pisz!" od kwietnia do czerwca przy drogach w całej Polsce, w tym trasach ekspresowych i autostradach, pojawią się billboardy przedstawiające rozbity ekran smartfona z wiadomością pozostawioną bez odpowiedzi. "Wykorzystując mocny przekaz wizualny chcemy przypomnieć kierowcom, że korzystając z telefonów w czasie jazdy narażają innych uczestników drogi na śmiertelne niebezpieczeństwo" - kwituje.

Źródło: PAP Life

piątek, 7 kwietnia 2017

RECEPTA na - Dobrowolne OC medyczne

Odpowiedzialność Cywilna zalecana dla zawodów medycznych które nie są zobowiązane do zakupu ubezpieczenia obowiązkowego jak np: diagności laboratoryjni.
Dodatkowo istnieje możliwość rozszerzenie ubezpieczenia o Ochronę Prawną.



Jeśli jesteś zainteresowany takim ubezpieczeń zadzwoń lub napisz do mnie.


środa, 5 kwietnia 2017

Allianz - Nasz król dywersyfikacji

Z ekonomii dowiadujemy się, że dywersyfikacja jest jedynym „darmowym obiadem” na rynku. 

Dzięki dywersyfikacji jest możliwe podniesienie stopy zwrotu funduszu lub portfela, przy jednoczesnym zachowaniu wyjściowego poziomu ryzyka (wyrażonego odchyleniem standardowym stopy zwrotu). Alternatywnie – dywersyfikacja może obniżyć ryzyko, zachowując stopę zwrotu na pierwotnym poziomie. Generalnie – im niższa korelacja poszczególnych składników portfela, tym większy jest efekt dywersyfikacji.